Реформатор Міклош бачить пріоритетом Мінфіну продовження консолідації публічності фінансів та фіскальну децентралізацію
Реформатор Міклош бачить пріоритетом Мінфіну продовження консолідації публічності фінансів та фіскальну децентралізацію

Екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош готовий очолити Мінфін України за умови ухвалення його програми та можливості працювати без втрати словацького громадянства. Про це він сказав в ефірі телеканалу 112 Україна.

«Спочатку я отримав пропозицію від Наталії Яресько (нинішній міністр фінансів. – ред.). Це було кілька тижнів тому. Минулого тижня я отримав пропозицію від Гройсмана (спікера Верховної Ради. – ред.). Мова йде про посади віце-прем’єра та міністра фінансів. Щодо умов – мої умови, насамперед, програмні. Необхідно мати прореформну програму і команду. Ця програма і команда повинні отримати підтримку в парламенті. І друга умова – моє громадянство. У нас у Словаччині є суворий закон, що кожен, хто отримує громадянство іншої країни, автоматично втратить своє. Це для мене проблема», – сказав Міклош.

Він зазначив, що був би радий бачити у новому уряді чинного міністра фінансів Наталію Яресько.

«Я був би радий її бачити в уряді… Буде вона чи не буде в уряді – залежить від неї і майбутнього прем’єра», – сказав він.

На думку Міклоша, найважливішим пріоритетом Мінфіну є продовження консолідації публічності фінансів, реформа фіскальної та митної служб, податкова реформа, яка була запроваджена частково, фіскальна децентралізація, консолідація банківського сектора.

«Ці заходи потрібні не для МВФ. Вони необхідні, бо без них не буде стабільності, інвестицій, не буде зростання, поліпшення життя українців», – вважає він.

Як відомо, екс-міністра Словаччини попрацювати в Україну запросив спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, який претендує на крісло прем’єра.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ