Курченко
ТОВ «Торговий дім «Нафтопродукт», імовірно, належить Курченку

Мільярдер-утікач Сергій Курченко, якого називають «гаманцем сім’ї Януковича», продовжує заробляти на електриці, що постачається на тимчасово окуповану Луганщину. У зв’язку з цим ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» закликає керівництво країни обмежити або припинити постачання електроенергії на неконтрольовані території Луганської області. Про це повідомив генеральний директор ЛЕО Володимир Грицай, передає Інтерфакс-Україна.

«Так звана «Рада міністрів ЛНР» видала низку «постанов», у яких зазначила, що єдиним постачальником електроенергії на неконтрольованих Україною територіях Луганської області з 15 липня є якесь підприємство ТОВ «Торговий дім «Нафтопродукт». Пропонується всім споживачам переукласти договори і оплачувати електроенергію виключно на рахунки цього підприємства. Співробітникам РЕСів – перейти на роботу в «Нафтопродукт»… Є інформація, що за цією фірмою стоїть відомий пан Курченко», – сказав він.

Грицай підкреслив, що щомісяця Україна постачає у неконтрольовані райони Луганської області електроенергію вартістю понад 100 млн. грн., більша частина якої залишається неоплаченою.

«За підсумками травня електроенергії було поставлено на 100 млн. грн., а ми отримали за неї тільки 14 млн. грн. У червні на НКТ в Луганській області ми поставили електроенергію вартістю 135 млн. грн., а оплата становила 16 млн. грн. Поставка електроенергії триває, а в світлі останніх подій оплата за неї взагалі непомітна», – сказав він.

Глава ЛЕО зазначив, що кошти, які збираються на НКТ, просто вилучаються на користь компанії Курченка.

«30 червня було вкрадено, конфісковано й передано «Нафтопродукту» гроші, зібрані за електроенергію, в сумі 1,6 млрд. руб.», – сказав він.

Співрозмовник агентства нагадав, що ЛЕО постачає електроенергію на НКТ, оскільки такі функції поклав на неї Кабмін. Водночас, за словами глави компанії, зараз замість розв’язання  проблеми уряд лише посилює її.

«Кабінет міністрів у травні випустив постанову №368, ініційовану посадовими особами в Мінпаливенерго, якою наказує нашій компанії в першу чергу проводити оплату саме за поставлену на НКТ електроенергію… Виходить, гроші громадян України, зібрані в підконтрольній Україні частині Луганської області, їхні пільги та субсидії, а також кошти бюджетних організацій країни йтимуть в оплату електроенергії, що йде на НКТ. А «по той бік» гроші буде збирати якась фірма «Нафтопродукт», – сказав він.

Грицай додав, що навіть якщо ЛЕО перераховуватиме ДП «Енергоринок» всі кошти, що збираються в підконтрольній Україні частині Луганської області, в рахунок оплати перетікання на НКТ, то не зможе перекрити всю його вартість.

«Наші неодноразові звернення до Мінпаливенерго, до вищого керівництва країни не дали результату… Зараз ми готуємо нове звернення до РНБО та на адресу прем’єра, Мінпаливенерго, Міністерства з окупованих територій про необхідність невідкладного скликання Ради нацбезпеки і розгляду цього питання. Як керівник підприємства я наполягаю на негайному припиненні перетікання електроенергії до врегулювання питання», – резюмував він.

Грицай нагадав, що раніше ЛЕО подало в суд на Мінпаливенерго за бездіяльність в цьому питанні.

Зазначимо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомляв, що для мінімального життєзабезпечення Луганській області потрібно 500 мВт електроенергії. У мирний час цю потребу з надлишком покривала ДТЕК «Луганська ТЕС» в місті Щастя. Зараз паливо на ТЕС поставляється тільки з однієї шахти в Гуковому, що належить ДТЕК.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ