Нідерланди повернули Україні лише 19 експонатів
Нідерланди повернули Україні лише 19 експонатів

Міністерство юстиції України завершує роботу з підготовки подання позову до Окружного суду Амстердама у справі про скіфське золото. Відповідний документ направлять до суду до 1 липня, повідомляє Крим.Реалії.

«Ми повинні до 1 липня направити подання по суті справи. І воно практично вже підготовлено. Це досить об’ємний документ. Ми його подаємо до 1 липня, і потім нідерландські музеї, а також кримські музеї матимуть приблизно шість тижнів для того, щоб відповісти», – зазначила директорка Департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Міністерства юстиції України Ольга Костишина. Своєю чергою, директорка Музею історичних коштовностей України Людмила Строкова заявила, що долю української колекції скіфського золота в Нідерландах необхідно вирішувати в Україні, адже експонати, що раніше були в кримських музеях, належали музейному фонду України: «Вони повинні повернутися і мали давно повернутися саме в Україну і вже в Києві, на території України, повинні були вирішувати, куди їх повертати – чи на тимчасове зберігання в Україні, до Києва, наприклад, чи передати їх кримським музеям. Але ніяк не в голландський музей», – наголосила директор українського музею.

Нагадаємо, у травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні в Україну скіфського золота, яке у лютому 2014 року було вивезене в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Музей Пірсона. Виставка складається з колекцій п’яти музеїв, один із яких розташований у Києві, а чотири – в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів. Після завершення виставки Нідерланди відмовилися повертати експонати в кримські музеї, спочатку мотивуючи відмову тим, що приймала експонати від України. Потім організатори виставки заявили, що не передаватимуть скіфське золото ні Києву, ні Криму до рішення суду.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ