Савченко
Мін’юст готує видачу Савченко

Мін’юст Російської Федерації не працює над обміном Надії Савченко на ГРУшників Алєксандра Алєксандрова та Євґєнія Єрофеєва. Наразі йдеться лише про її можливу видачу Україні. Про це заявили у Міністерстві юстиції Росії, передає ria.ru.

«Процес передачі, як правило, довга історія і вона ніяк не зумовлена будь-якими обмінами, тут йдеться про виконання міждержавних, як правило, двосторонніх механізмів. За згоди трьох сторін – сторони, що передає, сторони, що приймає і самого засудженого – така передача відбувається і така практика у Росії є з державами, з якими її ці двосторонні механізми пов’язують. Тут це абсолютно звичайна історія», – сказав речник міністерства.

З його слів, є також сценарій, за яким домовленості досягаються дипломатичними каналами, у цих випадках можливий обмін засудженими між державами: «Така практика була, такі прецеденти були, але це не компетенція міністерства».

Своєю чергою у Кремлі заявили, що нової інформації про вирішення питання щодо долі Надії Савченко і засуджених українським судом Александрова та Єрофеєва немає.

Нагадаємо, 22 березня суд РФ засудив Савченко до 22 років ув’язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків. Також суд засудив Савченко до штрафу в 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

29 квітня Савченко заповнила разом зі своїм захисником документи на екстрадицію в Україну.

Федеральна служба виконання покарань заявила, що надасть суду документи про видачу Україні засудженої в Росії Надії Савченко тільки в разі надання Києвом гарантій виконання вироку.

Читайте: Савченко сплатила штраф «за незаконний перетин кордону»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ