допінг
У 2015-му році спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії

Усіх спортсменів, яких спіймали на допінгу, відсторонять від Олімпіади в Ріо 2016 року. Їхні імена будуть відомі вже на початку червня. Про це пише The Times.

Список тих спортсменів, які використовували заборонені препарати на Олімпіаді в Пекіні 2008 року, складаються з 31 спортсмена з 12 країн світу. Його оприлюднять на початку червня 2016 року. Шахраїв, які застосовували допінг на лондонській Олімпіаді-2012, назвуть ще за тиждень.

Використання допінгу виявили завдяки дослідженню проб «Б» за допомогою нових методів виявлення стероїдів та еритропоетину.

«У президента МОК Томаса Баха не вдалося дізнатися, чи буде весь російський Олімпійський комітет відсторонений від Ігор у Ріо, проте він сказав, що національні спортивні федерації можуть бути не допущені», – йдеться в статті.

Крім того, Бах сказав, що нічого не знає про кримінальне розслідування, розпочате американською юстицією за звинуваченнями в застосуванні допінгу російськими легкоатлетами на зимовій Олімпіаді в Сочі в 2014 році за підтримки держави.

Водночас російський президент Владімір Путін дав зрозуміти Міністерству юстиції США: «Ваші закони на нас не поширюються». Про це пише журналіст Foreign Policy.

«Ми зі скепсисом і з певною часткою нерозуміння і неприйняття ставимося до випадків, які досить поширилися останнім часом, екстериторіального застосування юрисдикції американських судів», – наголосив прес-секретар Путіна Пєсков.

У свою чергу, прокурор Девід Ларкін вважає, що США буде вкрай складно притягнути росіян до судової відповідальності, адже вони не зобов’язані співпрацювати з американською владою.

«Отже, хоча доказів шахрайства росіян у міжнародному спорті стає все більше, Пєсков, можливо, має рацію: американському правосуддю не вдасться дотягнутися до росіян, котрі відповідальні за допінг, і до спортсменів, які мають через нього зиск», – резюмує автор.

Нагадаємо, торік спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ