52bad7d923cc1
Мінфін пропонує позбавити стипендій майже всіх студентів

Міністерство фінансів пропонує з наступного року нараховувати стипендії лише студентам із малозабезпечених верств населення. Про це повідомляє Українська правда.

 У відомстві пояснили, що Мінфін надіслав головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018-2019 роки.

У рекомендаціях, що супроводжують лист, йдеться про скорочення видатків на стипендії.

«Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки про те, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також, аспірантам та докторантам», – йдеться у відповіді МОН.

Тобто у разі, якщо рекомендації Мінфіну будуть враховані у бюджеті на наступний рік, вже з 1 січня 2017 року багато бакалаврів та магістри не отримуватимуть стипендію.

У міністерстві освіти також повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують.

«МОН не розробляв і не ініціював проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів», – наголошують у відомстві.

11111

БЕЗ КОМЕНТАРІВ