Мінфін зізнався, звідки братиме гроші на підвищення «мінімалки» до 3200 гривень

Міністр фінансів України Олександр Данилюк
Міністр фінансів України Олександр Данилюк

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати є цілком збалансованим і реальним – передає РБК-Україна.

«Рішення про збільшення мінімальних зарплат є збалансованим. Тобто додаткових витрат з бюджету не передбачається», – заявив очільник Міністерства фінансів України.

«Це фінансується за рахунок того, що частина зарплат виходить з тіні, і на ці зарплати будуть оплачені додаткові податки, за рахунок яких буде збільшення мінімальної зарплати. Ми все прорахували, ми підійшли досить консервативно, розуміючи, що заходи детінізації не завжди на 100% ефективні», – наголосив високопосадовець.

Крім того, він пообіцяв, що жодні статті державного бюджету не будуть урізати: «Тільки за рахунок виведення зарплат із тіні».

Також Данилюк зазначив, що «мінімалку» на рівні 3200 гривень отримають понад 2,5 мільйона осіб у приватному секторі, і це призведе до того, що будуть виплачуватися додаткові податки в бюджет, до Пенсійного фонду, місцевих бюджетів.

«Ці фонди будуть використані, щоб підняти зарплати для вчителів і лікарів», – підсумував міністр фінансів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ