Міністр фінансів України Олександр Данилюк
Міністр фінансів України Олександр Данилюк

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати є цілком збалансованим і реальним – передає РБК-Україна.

«Рішення про збільшення мінімальних зарплат є збалансованим. Тобто додаткових витрат з бюджету не передбачається», – заявив очільник Міністерства фінансів України.

«Це фінансується за рахунок того, що частина зарплат виходить з тіні, і на ці зарплати будуть оплачені додаткові податки, за рахунок яких буде збільшення мінімальної зарплати. Ми все прорахували, ми підійшли досить консервативно, розуміючи, що заходи детінізації не завжди на 100% ефективні», – наголосив високопосадовець.

Крім того, він пообіцяв, що жодні статті державного бюджету не будуть урізати: «Тільки за рахунок виведення зарплат із тіні».

Також Данилюк зазначив, що «мінімалку» на рівні 3200 гривень отримають понад 2,5 мільйона осіб у приватному секторі, і це призведе до того, що будуть виплачуватися додаткові податки в бюджет, до Пенсійного фонду, місцевих бюджетів.

«Ці фонди будуть використані, щоб підняти зарплати для вчителів і лікарів», – підсумував міністр фінансів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ