Фури
Чиновники лякають: блокування фур призведе зупинки транзиту до країн Азії

Блокування російських вантажівок коштуватиме Україні 115 мільярдів гривень. Про це написав на своїй сторінці в Facebook глава департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль.

За його словами, зупинка російського транзиту для України, яка має суттєву частку доходів бюджету від міжнародної торгівлі та транзитних потоків – це інфраструктурна катастрофа.

«Це призведе до зупинки нашого транзиту до країн Азії та двосторонніх перевезень до РФ. Потім зупиниться залізничний транзит. Далі міжнародні компанії поступово перестануть їздити нашою територією також, бо таким чином ми порушимо міжнародні угоди та їх інтереси. Потім нас виженуть з СОТ та позбавлять підтримки ЄС та США», – наголосив Хміль.

Окрім того, за його підрахунками, автомобільний транзит через Росію становить 4 млрд. грн транспортних доходів плюс 50 млрд. грн вартість українських товарів, які перевозять до країн Азії.

Зазначимо, напередодні представники націоналістичної партії «Свобода» затримали у Чернівецькій області 14 автомобілів під час акції з блокування проїзду російських вантажівок територією України.

Представники «Свободи» та інші активісти блокують рух російських вантажівок і в інших регіонах України. Вони вимагають скасувати рішення українського уряду про відновлення російських транзитних перевезень територією України.

Читайте: У «Свободі» назвали відновлення транзиту російських фур «державною зрадою»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ