Джамала Євробачення
Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення–2016»

Вартість проведення «Євробачення» становить від 8 до 15 мільйонів євро. Про це повідомила радниця міністра інфраструктури Яніка Мерило Facebook.

«Бюджет, порівняно з тим, що неефективно витрачається, не такий вже й високий. Найменшими інвестиціями останнім часом обійшлася Естонія, якій в 2002 році конкурс обійшовся у 8 мільйонів євро. В 2013 році в Швеції та в 2014-му в Данії конкурси коштували приблизно 15 мільйонів євро, але вони були і досить пафосні», – написала Мерило.

При цьому вона зазначила, що прибуток від продажу квитків на «Євробачення – 2017» може покрити приблизно 75% витрат.

«Якщо скромніше, то оплата країн за участь, підтримка засновників і прибуток від продажу квитків може покрити приблизно 75% витрат. А в Україні, враховуючи важливість заходу, вірю в ще більші спонсорські гроші», – заявила радниця міністра.

Також Мерило додала, що «Євробачення – це не просто крутий захід, а реальна реклама країни і підвищення туризму, нові інвестиції та робочі місця».

У свою чергу, київський міський голова Віталій Кличко наполягає, що «Євробачення» наступного року має пройти в Києві, оскільки в столиці найкраще розвинута інфраструктура.

«Зараз багато спекуляцій, яке місто підходить чи не підходить. Щодо розвитку інфраструктури, щодо сучасних готелів, аеропортів Київ не має конкурентів, і я впевнений в тому, що «Євробачення» наступного року має відбутися у столиці, тому що Київ – найбільш розвинене місто і готове для проведення такого великого заходу», – сказав Кличко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, українська співачка кримськотатарського походження Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення–2016», який проходив у Стокгольмі (Швеція). Її пісня присвячена депортації кримських татар у 1944 році. За результатами голосування національних журі країн-учасниць і СМС-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали.

За правилами конкурсу, наступне «Євробачення» має пройти в країні, виконавець якої переміг у попередньому. Таким чином пісенний конкурс у 2017 році відбудеться в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ