Український орнамент
Український орнамент

В Україні з’явиться Український інститут – Міністерство культури уже презентувало проект концепції його створення. Український інститут опікуватиметься організацією конкурсів на ґранти для творчих проектів, які просувають українську культуру в світі, веденням навчальних та просвітницьких програм і курсів вивчення української мови, підтримкою наукових гуманітарних досліджень та заходів з проблематики культурного співробітництва. Повідомляє Zaxid.net.

У презентації взяли участь віце-прем’єр-міністр – міністр культури України В’ячеслав Кириленко, представники культурних центрів країн ЄС, США та Канади в Україні, керівник Програми ЄС – Східного партнерства «Культура» Террі Сандел, директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко та інші.  Сам проект пройшов громадське обговорення ще у березні-квітні, потім була серія експертних круглих столів з представниками дипломатичних місій та очільниками культурних інституцій Великобританії, Італії, Німеччини, Польщі, Чехії та Франції.

Створення Українського інституту є необхідним, адже, на думку Мінкультури, і світі існує брак інформації про Україну та українську культуру. Офіси інститутів презентуватимуть сучасне культурне життя, сприятимуть популяризації культурної спадщини, займатимуться організацією культурних подій та розширенням міжнародних культурних зв’язків на індивідуальному та інституційному рівнях. Українські інститути також сприятимуть забезпеченню культурних та освітніх потреб українських громад за кордоном та вивчення української мови.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ