nasaly-k
Рішення щодо тарифів переглянуть у лютому-квітні наступного року

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розгляне питання про зниження тарифів на електроенергію в лютому-квітні 2017 року. Про це повідомив глава міністерства Ігор Насалик, передає Інтерфакс-Україна.

«Можливо, на мене образиться Дмитро Вовк (голова НКРЕКП, – ред.), але ми розглядаємо питання, щоби в лютому-квітні наступного року провести суттєве зниження цін на електроенергію», – сказав він.

У березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, зокрема, генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», почали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ