Вадим Черниш
На території Донецької та Луганської областей не ведеться державної статистики

Держава не повинна припиняти виплати пенсій і соцдопомогу населенню Донбасу. Так вважає міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Вадим Черниш, пише Zn.ua.

«Всі громадяни України мають однакові права. Моя позиція в цьому сенсі однозначна. Платити. Те ж саме можу сказати стосовно «годувати – не годувати». Якщо ми інтегруємо ці території і людей в Україну, про що, власне, заявляють і президент, і прем’єр, що підтверджують мільярди соціальних виплат, – тоді до чого тут економічна блокада? Контрабанда заповнила офіційний торговий люфт. На тимчасово окупованих територіях господарюють рубль і російські товари. А люди ще більше віддаляються від України. Кого і навіщо ми обманюємо?», – заявив Черниш.

20022016_08Окрім того, він наголосив, що наразі на території Донецької та Луганської областей не ведеться державна статистика, зокрема і на територіях цих областей, підконтрольних Україні.

Черниш також вважає, що держава зобов’язана чітко визначити позицію щодо окупованих територій і людей, які залишилися там.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб також зазначив, що зараз є закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики.

«Але, уявіть собі, там досі ні слова немає про ситуацію, що склалася в країні. Тобто основ політики щодо окупованих, непідконтрольних, а також наших територій, які лпинилися в зоні проведення АТО, в законі немає», – зазначив Черниш.

Нагадаємо, Вадима Черниша було призначено головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу (воно з’явилося 10 вересня 2014 року) 26 червня 2015 року. Основним завданням агентства була координація міжнародних, гуманітарних організацій, а також діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на частині території Донецької та Луганської областей.

Заява новопризначеного міністра в справах переміщених осіб і окупованих територій викликала шквал критики у опонентів.

«Кого і навіщо ми обманюємо? Інтегрувати –  означає відкрито торгувати. Постачати туди продукти та ресурси. Не маскуючи їх більше під гуманітарну допомогу. Тобто, легалізувати окуповані території», – зокрема, написав на своїй сторінці у Фейсбуці один з керівників мобільної бригади по боротьби з контрабандою у зоні АТО Родіон Шовкошитний.

ЗМІ неодноразово писали про учасників незаконних бандитських угруповань, котрі примудряються отримувати українські соціальні виплати.

Читайте: Пенсіонерів окупованого Донбасу залишили без соцвиплат

БЕЗ КОМЕНТАРІВ