Мінкульт складає «білий список» зірок
Мінкульт складає «білий список» зірок

Діячі культури, митці, художники різних країн світу, які підтримують Україну і виступають проти агресії РФ, увійдуть до «білого списку», що формує Міністерство культури України, повідомляє прес-служба відомства.

До списку потраплять понад 30 осіб, зокрема з Росії, і відомство закликає українську громадськість взяти участь у наповненні та подальшому розширенні цього переліку. «На мою думку, митці, включені до «білого списку», повинні отримувати максимальне сприяння у їхній творчій діяльності на території України у випадку виникнення такої потреби», – заявив міністр культури В’ячеслав Кириленко.

До першої редакції «білого списку» увійшли: Андрєй Макарєвич, Юрій Шевчук, Земфіра, Лія Ахеджакова, Валєнтін Гафт, Олєг Басилашвілі, Андрєй Мягков, Ельдар Рязанов, Емма Абайдулліна, Наталія Фатєєва, Борис Акунін, Вахтанг Кікабідзе та інші. До цього списку також увійдуть Педро Альмодовар, Тім Рот, Арнольд Шварценеґґер, Джаред Лето, Джордж Клуні, Хайден Паннетьєрі, Міла Йовович та інші.

Мінкульт зазначає, що дехто з цих митців висловлює підтримку Україні в свій державі в боротьбі із загарбником «попри можливі ризики для власного життя та професійної діяльності, інколи ризикуючи навіть свободою та здоров’ям». Створення «білого списку» – знак подяки та поваги до тих громадян іноземних держав, які не побоялися стати на сторону правди, справедливості та простого людського сумління, пояснили у відомстві.

Нагадаємо, чимало російських артистів підтримали російську агресію проти України та анексію півострова Крим. Більшість із них потрапили до списку небажаних осіб на території нашої держави. Це, зокрема, Міхаіл Порєчєнков, Іосіф Кобзон, Іван Охлобистін та його дружина, Міхаіл Задорнов та Віка Циганова. Повний список імен досі не відомий. Серед тих, кого, можливо, занесли до «чорного списку»: Валєрія, Нікіта Міхалков, Міхаіл Боярский, Олєг Газманов, Надєжда Бабкіна, Грігорій Лєпс, Ілля Рєзнік, Лєонід Ярмольнік, Ніколай Расторгуєв, Сєргєй Бєзруков тощо.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ