США перекинуть у країни Балтії важке озброєння
США перекинуть у країни Балтії важке озброєння

Міністр оборони Литви Юозас Олякас заявив, що в Литві, Латвії та Естонії, а також в деяких інших країнах Східної Європи буде дислокуватися важке озброєння США. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Литва докладає всіх зусиль, щоб створити умови для їх дислокації тут, щоб вони тут влаштувалися, ми також готові надати свою військову інфраструктуру цій військовій техніці», – зазначив Олякас. Він також висловив сподівання, що рішення про те, яку саме техніку дислокують в Литві, ухвалять вже цього року. За словами міністра, озброєння допоможе більш ефективно забезпечувати безпеку регіону.

Крім того, глава МЗС Латвії Лінас Лінкявічюс сказав, що важке озброєння суттєво змінить ситуацію у сфері безпеки в Литві та в регіоні. «Уже деякий час це обговорюється, оскільки Конгрес США затвердив мільярдну програму допомоги країнам Східної та Центральної Європи, певно дуже конкретна сума виділена і Литві», – повідомив він.

Лінкявічюс підтвердив, що йдеться про дислокацію озброєнь у всіх трьох Балтійських країнах, а також у всіх країнах Центральної та Східної Європи – в Угорщині, Румунії, Болгарії та в інших державах. За його словами, це не демонстрація агресії проти Росії або будь-яких інших країн, це «елементи, які посилять виключно безпеку».

Нагадаємо, раніше NYT повідомив, що Пентагон може відправити у кілька країн Балтії та Східної Європи танки, бойові машини піхоти та іншу важку техніку, а також до 5000 солдатів. До такого кроку США можуть вдатися, щоб утримати ймовірну російську агресію в Європі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ