454480 15.09.2009 Погрузка продовольствия в вагоны воинского эшелона, отправляющегося из Наро-Фоминска в район оперативно-стратегического учения "Запад-2009". Сергей Пятаков/РИА Новости
Мобілізацію підприємств запроваджували ще за часів СРСР

Росія готується до війни. Міноборони отримало право в разі запровадження воєнного стану мобілізувати незалежно від форм власності підприємства харчової та швейної промисловості і ремонтні організації. Про це пишуть Известия з посиланням на представника російського військового відомства.

Під нові правила «Плану оборони Російської Федерації на 2016-2020 роки» потрапляє широкий спектр організацій: від приватних пекарень, ательє і гаражних ремонтних майстерень до м’ясо-молочних холдингів, регіональних автомобільних ремонтних сервісів (включаючи дилерські) і великих логістичних компаній, які мають свої приватні парки автобусів та вантажівок.

Йдеться про вилучення підприємств у власників або їхню націоналізацію. Також після скасування воєнного стану власникам мають виплатити компенсацію.

Повна мобілізація промислових активів російським військовим відомством може початися тільки у разі загрози глобальної війни.

Нову схему вже випробували під час навчань «Кавказ-2016». Експеримент із мобілізації підприємств проходив в окупованому Криму, Інгушетії та Ставропольському краї.

Як відомо, ідея мобілізації підприємств не нова: ще в СРСР існувала система мобілізації промислового фонду, включаючи транспортні, швейні та харчові активи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ