Програма матиме назву «Зароби, зберігши життя»
Програма матиме назву «Зароби, зберігши життя»

В Україні може запрацювати програма з переманювання на український бік бойовиків зі зброєю. Цю пропозицію висунув речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко на своїй сторінці в Facebook.

Лисенко зазначив, що подібну практику він спостерігав в Іраку, де проходив службу в рамках миротворчого контингенту.

Програма матиме назву «Зароби, зберігши життя». Її суть полягає в тому, що бойовик, який перегнав на бік ЗСУ одиницю ворожої техніки (танк, БМП, БТР, САУ), отримує право в суді на зменшення або звільнення від покарання та отримує грошову винагороду так само, як і наші бійці за знешкоджену ворожу техніку.

«Таким чином, бойовик зберігає собі життя, отримує пристойні гроші на життя та зберігає життя нашим хлопцям, яких могли б з цієї техніки ушкодити, позбавляє ворога одиниці техніки та одного фахівця, до складу ЗСУ зараховується майже безкоштовна одиниця справної техніки», –  пояснює полковник.

Як відомо, наразі в Україні діє програм СБУ «На тебе чекають вдома», за умовами якої бойовики, що схаменулися і не мають тяжких злочинів за спиною, мають можливість бути виправданими через суд та повернутися до своєї родини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ