Дипломат зауважив, що Україна повинна шукати новий шлях вирішення проблеми
Дипломат зауважив, що Україна повинна шукати новий шлях вирішення проблеми

Дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» в інтерв’ю Радіо Свобода розкритикував Мінські домовленості.

«Ось у чому зараз слабкість української позиції – ми погодилися на неправильний варіант трактовки і виконання Мінських домовленостей. Перш за все, що самі ці угоди виписані в такий спосіб, при чому навмисне росіянами виписані в такий спосіб, який неможливо виконати насправді. Але, по-друге, навіть у цьому недосконалому документі ми умудрилися піти на поступки, на які не мали права піти – поки стріляють, немає припинення вогню, немає відведення озброєнь, то й немає про що говорити. Якщо б ми так почали говорити у березні 2015 року, ми, мабуть, на сьогодні були б вже у зовсім іншому місці», – наголосив Яременко.

На його думку, це прогрес лише з точки зору позиції Президента України, який припустив помилки до цього у реалізації домовленостей, але з точки зору вирішення проблем війни і миру цього дуже мало.

«Треба нарешті усвідомити, що Мінські домовленості не ведуть до миру взагалі! Це дипломатична пастка, виписана Російською Федерацією», – зауважив дипломат, додавши, що українська сторона повинна в цій ситуації шукати інший вихід.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ