Київське СІЗО планують перенести за межі міста
Київське СІЗО планують перенести за межі міста

Будівлю Лук’янівського СІЗО у Києві виставляють на продаж. Водночас Мін’юст шукає інвесторів, які побудують за межами Києва новий ізолятор. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає УНІАН.

«Ми запускаємо два пілотні проекти в пенітенціарній системі, які ми готові починати вже сьогодні. Перший з них – це комплексне реформування всієї системи в одній окремо визначеній області. Наші колеги з Норвегії висловили бажання підтримувати та засновувати цей проект в Україні, і ми зараз ведемо переговори щодо його започаткування», – заявила вона.

«Другий елемент – це початок державного і приватного партнерства, а саме: ми виставляємо на продаж Лук’янівське СІЗО, як перший елемент державного і приватного партнерства, і шукаємо інвестора, який побудує за межами Києва нове СІЗО. Ми зруйнуємо Лук’янівське СІЗО і переведемо всіх до нових європейських умов відбування покарання. В майбутньому це чекає на всі великі міста», – додала Севостьянова.

Тим часом у 2015 році МВС почало реформування системи ізоляторів тимчасового утримання. Їхня кількість в Україні скоротилася з 380 до 144. Крім того, було скорочено кількість персоналу таких установ з 3,5 до 2,2 тис. осіб. Про це повідомила начальник Нацполіціі Хатія Деканоідзе.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що 2016 рік має стати роком реформи пенітенціарної системи. Він також зазначив, що в рамках реформи слідчі ізолятори перенесуть за межі міст.

Як відомо, 2 липня 2015 року в.о. начальника управління Юрій Сіденко зауважив, що керівництво управління підтримує намір Міністерства юстиції перенести Київський СІЗО за межі Києва. Тому було запропоновано збудувати слідчий ізолятор в смт. Коцюбинське Київської області на території Ірпінського виправного центру (№132). Виправний центр має площу 6,2 га.

«На сьогоднішній день у Київському СІЗО перебувають під вартою 2150 осіб. Старі корпуси Київського СІЗО практично не пристосовані до експлуатації. Їх ремонт – це викидання грошей на вітер. Оскільки каналізаційна система, система вентиляції, самі стіни, яким понад 150 років, потребують повної заміни, (поточні) косметичні ремонти, що проводяться адміністрацією установи, не дають потрібного результату. Наприклад, слідчий корпус, який збудований у 1910 році, – в аварійному стані, корпус для засуджених збудований у 1840 році, а корпус для неповнолітніх – у 1916 році», – сказав Сіденко.

За попередніми розрахунками, капітальний ремонт Київського СІЗО, із заміною інженерних мереж, становитиме майже 200 млн. грн. У подальшому також потрібно буде значне фінансування на оновлення старої бази. До того ж є складність щодо ліквідації руйнівних процесів, наприклад, від грибка. А будівництво нового СІЗО, за приблизними підрахунками, становитиме в межах 300 млн. грн.

Площа Київського СІЗО становить близько 3 га.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ