Мінюст з листопада запровадить електронний апостиль
Мінюст з листопада запровадить електронний апостиль

В Україні незабаром можна буде проставити апостиль, використовуючи електронний сервіс Мінюсту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс – електронний апостиль», – сказав міністр юстиції Павло Петренко. Міністр пояснив, що апостиль – це посвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі в зарубіжні установи, а саме договорів купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.

Петренко сказав, що за рік 120 тисяч українців звертаються в органи юстиції, щоб отримати апостиль. При цьому видача апостилю концентрувалася тільки в Києві. Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостилю, який є у 23 країнах.

Голова Мінюсту сказав, що тепер будь-який українець може подати документи в РАЦС за місцем проживання та роздрукувати готовий документ уже через 24 години завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа й апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через Інтернет.

В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:

– Мінюст (нотаріальні, судові документи, акти цивільного стану, інформація з ЄДР);

– Міністерство освіти і науки (документи про освіту);

– Міністерство закордонних справ (виписка про судимість, довідка про фінансову спроможність, інші офіційні документи).

У листопаді з цих трьох міністерств лише Мінюст запровадить видачу електронного апостилю.

Апостиль – міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред’явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп «Апостиль» ставлять тільки на оригінали документів державного зразка. Апостиль не потребує іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ