Президент України Петро Порошенко та голова МВФ Крістін Лаґард
Президент України Петро Порошенко та голова МВФ Крістін Лаґард

В період з 10 по 18 травня Київ відвідала місія Міжнародного валютного фонду з метою продовження обговорення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування (EFF). Про це йдеться в прес-релізі МВФ, передає Укрінформ.

«Місія досягла згоди на рівні експертів з представниками органів влади стосовно заходів, які є необхідними для завершення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування. Ці домовленості мають бути затверджені керівництвом МВФ і Радою виконавчих директорів Фонду», – заявив голова місії Рон ван Руден після закінчення візиту.

За словами Рудена, перебуваючи у складних умовах, Україна за останній рік досягла значного прогресу у відновленні економічної стабільності. На його думку, важливо, «щоби влада зміцнила свої зусилля для закріплення фіскальної і фінансової стабільності, рішучого підвищення прозорості і забезпечення верховенства закону, а також для реформування великого і неефективного сектору державних підприємств».

«Реалізація рішучих заходів в цих сферах прокладе шлях для винесення результатів перегляду до Ради виконавчих директорів МВФ, що очікується в липні 2016 року», – резюмував він.

Як відомо, місія МВФ працювала в Україні в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF. Суть роботи місії – узгодження тексту оновленого меморандуму. За підсумками її роботи буде сформовано план попередніх умов для України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, рейтингове агентство Moody’s прогнозує, щочерговий транш від Міжнародного валютного фонду Україна може отримати в першому півріччі 2016 року.

Водночас експерти вважають, якщо черговий транш фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду відкладуть до осені, девальвація гривні продовжиться до рівня 28 грн./дол. наприкінці року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ