Russian President Vladimir Putin (R) shakes hands with German Chancellor Angela Merkel during a meeting at the Kremlin in Moscow, Russia, May 10, 2015. Putin and Merkel will discuss the crisis in Ukraine at talks in Moscow on Sunday, a Kremlin aide said on May 6. REUTERS/Sergei Karpukhin
Від Меркель за підсумками зустрічі залежатиме, чи відбудеться зближення з Росією, пише Tagesspiegel

Канцлер Німеччини Анґела Меркель зустрінеться з президентом Росії Владіміром Путіним – це хороша новина з низки багатьох поганих. Про це йдеться у статті німецької Tagesspiegel.

«Якщо хтось і вміє говорити з главою Кремля, то це канцлер Німеччини, – міркує журналіст видання. – По-перше, вона говорить і розуміє російською, тож, «містер П» не зможе її ніде обдурити, а це дуже важливо в новій гарячій геополітичній ситуації. Говорить і розуміє німецькою і Путін. По-друге, «мамочка Меркель» – фігура, яка в очах Путіна, як і раніше, має найвищу репутацію».

«Франсуа Олланд, який також візьме участь в «нормандській» зустрічі, навпаки, остаточно втратив репутацію через свою самовдоволену балаканину і судження про інших, – вважає автор. – Таку людину практичний російський президент не розглядає серйозно. Українець Петро Порошенко – не рівня Путіну, хоч і намагається виглядати сильніше, ніж він є. У будь-якому разі його участь важлива, адже йтиметься про майже забуту війну на краю Європи – в Україні».

2-format6001
19 жовтня лідери країн «нормандської четвірки» обговорять питання Сирії та України

«Зрозуміло, в Берліні обговорять і ситуацію в Сирії. Росія бере участь у конфлікті і важлива для його вирішення. І Німеччина потрібна – у функції посередника і маклера, – пише автор. – Росія оцінила вагу США, перш за все Барака Обами, і зрозуміла, що він занадто легкий: від нього забагато слів замість дій».

«Від судження Меркель за підсумками зустрічі не в останню чергу залежатиме, чи відбудеться зближення з Росією, чи буде накладено нові санкції, з-поміж яких – ембарґо на постачання техніки, яке ще сильніше паралізує її економіку. Для німецької економіки це дуже непросто, але мораль не можна ні купити, ні продати», – йдеться в статті.

Як відомо, 19 жовтня лідери країн «нормандської четвірки» обговорять на саміті у Берліні питання подальшого розведення військ уздовж лінії конфлікту на сході України і можливий календар проведення виборів на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ