Регіональна рада італійського Венето ухвалила резолюцію із закликом визнати анексію Криму
Регіональна рада італійського Венето ухвалила резолюцію із закликом визнати анексію Криму

Регіональна рада Венето – північно-східного регіону Італії з центром у Венеції – 18 травня підтримала резолюцію щодо визнання окупованого українського Криму частиною РФ та з закликом до італійського уряду скасувати санкції проти Росії. Про це повідомляє Corriere Della Sera.

Згідно з резолюцією, керівництво регіону уповноважене вести роботу з урядом і парламентом Італії з метою перегляду відносин між РФ та Євросоюзом.

Ініціаторами внесення документу в італійську регіональну раду стали 25 депутатів, зокрема троє керівників найбільших фракцій венеційської ради. Автор проекту резолюції – депутат націоналістичної партії «Лега Норд» Стефано Вальдеґамбері, який нещодавно у нелегальний спосіб відвідав окупований український півострів для участі у форумі в Ялті. Вальдеґамбері є проросійським політиком, який тривалий час захищає інтереси Москви.

У матеріалі йдеться, що, як очікується, резолюція може спричинити міжнародний скандал. Оскільки раніше політику президента РФ Владіміра Путіна щодо анексії українського півострова на березі Чорного моря підтримали лише Північна Корея, Зімбабве та Сирія – тобто неєвропейські держави.

Зазначимо, що ухвалення даної резолюції депутатами ради Венето збігається з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу і Днем боротьби за права кримськотатарського народу. Так, депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривала до початку червня.

Варто зазначити, що регіональні законодавчі збори, якими є муніципальна рада Венеції (а зовсім не парламент), не мають повноважень вирішувати питання зовнішньої політики. Один з популярних російських блогерів Антон Носик розвінчує міф про можливості регіональної ради Венеції в своєму матеріалі «Скоро «парламент Венеції» дізнається про своє існування».

«Змушений засмутити публікаторів сенсації. У Венеції немає парламенту. Його тут не існувало навіть в 1797 році, коли Наполеон скасував Найсвітлішу Республіку…», – нагадує блогер. «Навіть якщо вважати міськраду, що засідає тут нині, «парламентом Венеції», питань міжнародної політики вона не ставить і не вирішує, оскільки зайнята державними проблемами, і їх йому, повірте, вистачає вище даху», – заявляє Носик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ