Володимир Фесенко
Володимир Фесенко

«Я достатньо позитивно оцінюю результати місцевих виборів. Вони показали, зокрема другий тур, що проєвропейські сили поступово просуваються в російськомовні регіони – порівняно з виборами 2010 року вони суттєво зміцнили свої позиції по всій Україні, особливо на Сході і Півдні». Про це, коментуючи результати другого туру місцевих виборів в Україні, виданню Інформаційний Акцент висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Українцям не варто було очікувати кардинальних змін, як під час парламентських виборів. На місцевих виборах поведінка виборців є більш консервативною через обмежений вибір кандидатів. Проте достатньо помітне оновлення все ж таки відбулося», – зазначив експерт.

На думку Фесенка, другий тур виборів пройшов достатньо спокійно: «Вибори надали легітимності обраним мерам міст, також вони відбулися з меншим рівнем порушень, ніж під час голосувань 25 жовтня. Всі очікували більш складної ситуації, зокрема в Дніпропетровську, правда замість Дніпропетровська конфлікти відбуваються в Кривому Розі та Кіровограді».

Коментуючи низьку явку виборців, політолог підкреслив, що це цілком закономірна ситуація для місцевих виборів: «Коли місцеві вибори проходять окремо від парламентських, явка завжди нижча. Якщо порівнювати явку на місцевих виборах в 2010 році із теперішніми виборами, то вона майже однакова. Нижча явка в другому турі також пов’язана з тим, що виборці, що голосували за кандидатів, які не вийшли в другий тур, просто не прийшли на голосування. Проте є великою проблемою, коли голосує лише третина виборців».

Загалом, як зазначив Володимир Фесенко, до переможців останніх виборів можна віднести до десятка партій: « Практично всі парламентські партії, які брали участь у виборах, окрім «Народного фронту», по-різному, але задоволені результатом. Лише в «Опозиційному блоці» сподівалися на абсолютну перемогу, і тут вони програли, адже у них не буде жодного мера в обласних центрах. Позапарламентські партії, як «Свобода» і «Укроп», також непогано виступили на виборах. Зокрема, представники «Свободи» виграли мерські вибори в декількох містах України».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ