Фесенко
Володимир Фесенко

«Під час виборчої кампанії було помітно, що місцеві вибори є репетицією дострокових парламентських виборів». Цю думку, коментуючи кореспондентові видання Інформаційний Акцент результати місцевих виборів-2015, висловив відомий політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Специфіка цих виборів полягала в тому, що партійні бренди активно працювали під час виборчої кампанії. Значна частина виборців орієнтувалися саме на партійний бренд», – зазначив експерт.

На його думку, місцеві вибори мали би стати початком підготовки до процесу децентралізації, адже бюджетна децентралізація вже відбувається. Проте ця тема не стала предметом дискусії виборчих перегонів: «Вибори мали би завершити процес перезавантаження влади після Майдану. Президента обрали, парламент обрали, ну і треба було обрати місцеві влади. Зважаючи на результати голосування, перезавантаження на місцевому рівні буде лише частковим».

Коментуючи результати виборів Володимир Фесенко зазначив, що ситуація є неоднозначною: «Блок Петра Порошенка втратив рейтинг у порівнянні з парламентськими виборами. Але ми бачимо по реакції керівників штабів, що вони задоволені результатами виборів, тому що це для них прийнятний і пристойний результат.

«Опозиційний блок» у деяких регіонах підвищив свій рейтинг, проте вони очікували більшого, планували перемогти у всіх регіонах Сходу і Півдня».

За словами політолога, одним із переможців виборів можна вважати партію «Свобода». «У порівняні з парламентськими виборами минулого року вони отримали збільшення рейтингів. Це початок повернення «Свободи» у велику політику. Але крапки не поставлено», – підкреслив Фесенко.

Нагадаємо, місцеві вибори відбулися 25 жовтня. Перші офіційні результати ЦВК оприлюднив сьогодні вранці.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ