Сувій
Алфавіт використано грецький, але мова написання – арамейська

Золоті та срібні згортки з заклинаннями знайшли археологи у Сербії. Їх виявили разом  рештками людей, похованих 2 тис. років тому, пише The Archeology.

Заклинання були всередині невеликих свинцевих амулетів, прикрашених декоративними символами, у могилі поблизу міста Костолац, на території якого з І по VI ст. розташовувалося давньоримське місто Вімінаціум.

57ab0879c361880d448b4580

57ab1476c36188eb7b8b45a3Науковці розповіли про дивні особливості згортків: алфавіт використовується грецький, але мова написання – арамейська.

Ученим вдалося прочитати імена деяких демонів, які пов’язані з територією сучасної Сирії.

57ab1372c46188923c8b459fАрамейська мова – мова семітських племен Передньої Азії. Стала міжнародною мовою в Перській державі з 6 століття до н. е. У древньоперській державі арамейська мова була офіційною мовою також для західної частини імперії, включаючи Єгипет та Малу Азію. Арамейську було витіснено арабською мовою у VІІ сторіччі н. е.

Мова має 3 основні діалекти: західно-арамейський, східно-арамейський, або вавилоно-арамейський, і центрально-арамейський (так звана сирійська мова).

Писемні пам’ятки дуже багаті: найдавніші з них сягають VІІІ сторіччя до н. е. Залишки діалектів арамейської мови й досі зберігаються в окремих місцях Іраку та Закавказзя під назвою – новосирійська (або айсорська) мова.

Читайте: Бельгієць знайшов найдовший давньоєгипетський манускрипт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ