Гаазький трибунал
Україна вимагатиме створення трибуналу за межами ООН щодо катастрофи малайзійського Boeing

Якщо Росія застосує право вето на резолюцію про створення трибуналу для розслідування катастрофи малайзійського Boeing, то країни, які її внесли, зокрема, і Україна, домагатимуться створення трибуналу поза Радою Безпеки ООН. Про це повідомив Постпред України в ООН Юрій Сергєєв, передає «Голос Америки».

«Ми до цього готові, у нас є і план А, тобто продовжувати роботу в Раді Безпеки, і план Б – працювати поза Радою Безпеки, є план досягти створення трибуналу за межами ООН. Там теж є кілька варіантів, яким може бути трибунал. Отож, мета, яку ставить спільна група зі створення трибуналу, сподіваюся, що вона буде досягнута», – зазначив Сергєєв. За його словами, внесення РФ свого варіанту резолюції – це спроба «влізти в процес, розмити його і спробувати його затягнути».

Тим часом голова МЗС Австралії Джулія Бішоп заявила, що вона збирається не допустити ветування резолюції Ради Безпеки ООН. Про це пише австралійське видання Sydney Morning Herald. Зокрема, вона має намір переконати президента Росії Владіміра Путіна і своїх союзників створити трибунал ООН з розслідування причетних до катастрофи рейсу MH-17. «Ми не повинні дозволити накласти вето в Раді Безпеки ООН, яке уможливить уникнути правосуддя», – заявила Бішоп.

Голосування в Раді Безпеки ООН за проектом резолюції про створення Міжнародного трибуналу щодо авіакатастрофи рейсу МН-17 під Донецьком призначено на 29 липня. Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що Російська Федерація накладе вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про створення трибуналу, якщо документ набере необхідні для ухвалення дев’ять голосів.

14 липня 2015 року Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» на Донбасі. У МЗС Росії виступають проти ідеї створення міжнародного трибуналу, називаючи її «несвоєчасною і контрпродуктивною».

Зазначимо, Росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може блокувати будь-яку пропозицію, яка виноситься на голосування. Україна виступає за докорінну реформу системи ООН.

Нагадаємо, літак МН-17 «Малайзійських авіаліній» був збитий у липні на сході України. В результати авіакатастрофи загинули 298 пасажирів та членів екіпажу. У Нідерландах опізнали уже 284 жертви аварії Boeing на Донбасі.

Раніше агентство CNN повідомило, що згідно з доповіддю нідерландських експертів, малайзійський лайнер збили з території, контрольованої проросійськими терористами за допомогою ракети «земля-повітря». Очікується, що остаточна версія доповіді буде опублікована у першій половині жовтня 2015 року.

На сьогодні достовірно встановлено, звідки завозився ракетний комплекс, кому він належав, з якого місця проводився пуск ракети і за яким маршрутом і куди був виведений цей ЗРК.

Читайте: На місці падіння Boeing-777 встановлять пам’ятник

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ