У Світовому банку заявили, що Україна не здатна освоїти донорські кошти
У Світовому банку заявили, що Україна не здатна освоїти донорські кошти

Ключові кредитори України стикаються з невмінням Києва освоїти надані кошти, а також із зарегульованістю законодавства та чиновниками, які керуються власними бізнес-інтересами. Про це заявила топ-менеджер проектів Світового банку (СБ) в Україні Клавдія Максименко, передає DT.

«Іноді в мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Світовому банку. Але ж ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україну не є джерелом наших доходів. Більш того, якщо проект не був реалізований або був реалізований не повною мірою, для нас це швидше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, яких Україна не повинна нам повертати», – розповіла представниця СБ.

Також вона зазначила, що українське законодавство відрізняється надмірною зарегульованістю, що заважає гнучкості в ухваленні рішень.

«Гнучкість в ухваленні рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їхні бізнес-інтереси», – зазначила вона.

В якості аргументу Максименко зазначила, що з невмінням української сторони ефективно освоювати донорські кошти також зіткнулися й інші ключові партнери країни на міжнародній арені, зокрема, і Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, і KfW.

Нагадаємо, у липні у Міжнародному валютному фонді заявили, що найближчим часом організація не спрямовуватиме новий транш Україні. Фонд хоче обговорити продовження співробітництва з Україною після канікул Ради директорів. Також у відомстві заявили, що Україна ще не «заслужила» на новий транш.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ