Fire engines arrive at the crash site of a passenger plane near the village of Grabovo, Ukraine, as the sun sets Thursday, July 17, 2014. Ukraine said a passenger plane carrying 295 people was shot down Thursday as it flew over the country, and both the government and the pro-Russia separatists fighting in the region denied any responsibility for downing the plane. (AP Photo/Dmitry Lovetsky)
Термін розслідування катастрофи малайзійського «Боїнґа» продовжили до 2018 року

Міжнародні слідчі презентували доповідь про причини авіакатастрофи малазійського Bоeing MH17  на Донбасі. Про це повідомляє Еспресо.

Експерти зробили наступні висновки:

-Boeing MH17 був збитий із системи «Бук».

-«Бук» привезли на територію України з Росії. Після того, як установка збила літак, її відправили назад до РФ.

-Ракета, яка збила Boeing MH17 над Донбасом, була випущена з підконтрольної проросійським бойовикам території у 6 кілометрах від села Сніжне.

«Ми встановили, що ракету було випущено з території, яку контролювали проросійські сепаратисти. У цьому нам допомогли перехоплені аудіозаписи розмов між ними», – йдеться у доповіді.

-За підсумками попереднього розслідування можна визначити коло зі 100 осіб, причетних до авіакатастрофи. Інформацію про них слідчі поки що розкривати не готові.

«Зараз є 100 підозрюваних або осіб, які тим чи тим чином можуть бути пов’язаними з катастрофою Boeing 777 або транспортуванням ракетного комплексу. Ми визначили їхні особистості, ці люди або управляли «Буком», або причетні до його перекидання до місця запуску. Інші особи також сприяли або будь-яким іншим чином відігравали роль. Наприклад, ті, які ескортували «Бук». Вони не є автоматично підозрюваними», – заявив голова Національної прокуратури Нідерландів Фредерік Вестербеке.

-Слідчі роблять свої висновки на основі численних доказів, зокрема фотографій та відео з «Буком», перехоплених телефонних розмов, свідчень очевидців і слідчих експериментів.

Зокрема, спільна слідча група опублікувала записи радіоперехоплення переговорів терористів у день, коли збили літак. У розмові двоє російськомовних осіб обговорюють ситуацію в Україні та «Буки». Відповідні розмови датуються 16-17 липня і в них йдеться про те, що установку привезли на територію, яку контролюють сепаратисти.

Слідчі міжнародної групи також прокоментували причетність  українських диспетчерів до авіакатастрофи: «В України було достатньо доказів для закриття повітряного простору над Донецьком. Але вона не зробила цього». Однак слідчі зазначили, що закриття повітряного простору не є предметом розслідування цієї кримінальної справи.

Також стало відомо, що термін розслідування катастрофи малайзійського «Боїнґа» продовжили до 2018 року.

Тим часом у Кремлі заявили, що розслідування обставин катастрофи малайзійського Boeing в районі Донецька в 2014 році «супроводжується спекуляціями».

«Вся ця історія вкрита, на жаль, величезною кількістю спекуляцій, некваліфікованою, непрофесійною інформацією», – сказав прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков.

«Є абсолютно різні точки зору, але є і незаперечні факти. Важливо робити висновки, враховуючи останню інформацію, яка була опублікована нашими військовими – первинні дані радарів, які фіксували всі літальні апарати і об’єкти, які могли б стартувати або перебувати в повітрі на території, контрольованій на той момент ополченцями», – додав прес-секретар Путіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ