Економіст розкритикував проект бюджету на 2017 рік
Економіст розкритикував проект бюджету на 2017 рік

Відомий економіст Анатолій Максюта у статті для Дзеркала тижня розкритикував проект державного бюджету України на 2017 рік.

За його словами, проект держбюджету на 2017 рік дуже схожий на попередні аналоги та на бюджет цього року як по своїй структурі, так і по реалістичності, що є його основною проблемою.

«Бюджет стає у 2017 році ще більш соціальним за своєю структурою, отже, менш стійким до можливих змін макроекономічної ситуації та тих базових припущень, які покладено в основу макропрогнозу (зростання сільськогосподарських і сировинних ринків для українського експорту)».

На його думку, фундаментальною проблемою проекту бюджету на наступний рік є те, що він сформований у межах старої споживчо-сировинної моделі розвитку економіки. Як наголосив економіст, це просто «модель занепаду».

«Рушійними силами цієї моделі є експорт сировини (або товарів первинної переробки), повільне «підтягування» доходів громадян до прожиткового мінімуму, а також їхнє масове субсидування та дотування», – зазначив фахівець, додавши, що результатом цієї моделі стає періодичне виникнення критичних дисбалансів і дефіцитів (платіжного, фіскального, енергетичного та низки інших).

«Для покриття цих дисбалансів країна вдається до міжнародної та іноземної допомоги, що ставить її в економічну, а згодом – і в політичну залежність від кредиторів», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ