Автоматники біля оселі Юрія Сиротюка
Автоматники біля оселі Юрія Сиротюка

Сьогодні, 24 вересня, близько 7-ї години ранку до помешкання політв’язня Юрія Сиротюка почали ломитися невідомі. Дружина «свободівця» Юлія попросила зачекати, поки вона одягнеться та розбудить двох неповнолітніх дітей 6 та 10 років, але настирливі спроби потрапити в квартиру продовжилися. Тож жінка змушена була відкрити двері, аби їх просто не виламали. Виявилося, що це працівники міліції, які прийшли проводити обшук. Усередину квартири нікого не допускали, навіть адвоката Юлії, а на дверях виставили двох вартових без розпізнавальних знаків, озброєних автоматами. Також дружині Юрія Сиротюка заборонили робити телефонні дзвінки. Про це повідомляє прес-служба партії «Свобода».

За словами голови Київської «Свободи» Андрія Мохника, який разом із народним депутатом Андрієм Іллєнком прибув до помешкання Сиротюка, обшук відбувався з порушеннями Конституції та Кримінального процесуального кодексу.

«Методи роботи «псів» Авакова – це те саме НКВД часів Сталіна. Нам невідомо, мали ці особи дозвіл суду на обшук чи ні, чи були всередині поняті, чи їх не було. Це політична розправа та знищення неугодних. У якій країні адвоката хазяйки помешкання не допускають у квартиру під час обшуку?!. І лише через дві з половиною години після початку слідчих дій, лише через втручання поліції та представників ЗМІ вдалося допустити у квартиру адвокатів, які очікували біля дверей, аби захистити дружину Юрія Сиротюка та його малолітніх дітей. Це порушення норм Конституції та Кримінального процесуального кодексу. Коли зайшли адвокати й журналісти – невідомі у цивільному намагалися винести якісь пакети з невідомим вмістом. Що вони там несли – не ясно. Частину з них нам вдалося зупинити в квартирі, бо не було підписано протокол обшуку, тобто завершеної слідчої дії не відбулося, а вони вже виносили пакунки. Одній із цих осіб таки вдалося вийти з пакетом – його зафіксували на фото, яке ми опублікуємо, і що він виніс – невідомо. Тобто все відбувається, як у часи Сталіна – під тиском, незаконно, із грубими порушеннями законодавства!» – заявив Мохник.

Свідок подій, який прибув до помешкання Сиротюка одним з перших «свободівець» Вадим Стоянов розповів подробиці проведення обшуку: «Коли ми прибули на місце, біля дверей при вході в помешкання стояли двоє осіб у балаклавах із автоматами без жодних розпізнавальних знаків. Щойно з’явилися представники ЗМІ та камери – вони втекли. Потрапити всередину не міг ніхто, навіть адвокат Юлії Іван Картавий. На місце викликали наряд поліції, аби вони забезпечили адвокату доступ у квартиру, однак лише за деякий час нас допустили. Перед тим Юля встигла лише подзвонити і сказати, що у квартирі перебуває близько п’яти працівників міліції, які вчиняють процесуальні дії – встигла сказати, що забороняють користуватися телефоном, було чутно дитячий плач».

У прес-службі додали, що із самого ранку обшуки відбулися також і в інших політв’язнів, зокрема у Хмельницькому – у Віктора Бурлика та Олексія Логвіна, у Львові – у Марка Мельничука. Усіх цих осіб разом із Юрієм Сиротюком підозрюють в організації заворушень біля парламенту, а вони безпосередньо перебувають за ґратами попри відсутність належних доказів їхньої вини.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ