МОК перевірить допінг-тести Олімпійських ігор у Пекіні, що відбулися 2008 року
МОК перевірить допінг-тести Олімпійських ігор у Пекіні, що відбулися 2008 року

Олімпійців, які брали участь у змаганнях Пекінської олімпіади 2008 року, повторно перевірять на допінг, щоб уникнути участі спортсменів-порушників в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Про це повідомив директор МОК з медицини доктор Річард Бадґетт, передає Associated Press.

«Ми хочемо захистити чесних спортсменів. Хочемо переконатися, що атлети, які махлювали у Пекіні, не мали змоги виступати на Іграх у Ріо-де-Жанейро», – сказав Бадґетт.

За його словами, першочергово перевірятимуть спортсменів, які після Пекінської олімпіади мають намір змагатися у Ріо: «Ми співпрацюємо з національними федераціями та комітетами, аби з’ясувати, які атлети мають виступити в Ріо-де-Жанейро».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 8 березня російська тенісистка Марія Шарапова зізналася у вживанні забороненого препарату. За її словами, вона приймала мілдронат для профілактики діабету, який з 1 січня 2016 року перебуває в списку заборонених.

Раніше спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ