Придністров'я
На території Придністров’я розміщений військовий контингент РФ

Молдова ризикує зіткнутися з «кризою безпеки», яка може вийти далеко за її межі, якщо новий уряд цієї країни на чолі з прем’єром не поквапиться з проведенням реформ. Про це попередив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Інакше ситуація в Молдові загрожує вийти з-під контролю, і ця країна може стати новою гарячою точкою на карті Європи, пише він на сторінках видання The New York Times, яке цитує NEWSru.com.

За словами Ягланда, проєвропейські політичні сили, що прийшли до влади в Молдові в 2009 році, зробили недостатньо для того, щоб економіка і державні інститути стали більш відкритими, і через шість років ця країна залишається в руках олігархів, а корупція процвітає, тоді як вкрай низькі доходи спонукали сотні тисяч молдован виїхати за кордон у пошуках кращого життя.

Уособленням нездатності держави захистити інтереси своїх громадян став скандал зі зникненням мільярда доларів з трьох банків, що вибухнув минулої осені, зазначив генсек РЄ. Наразі все зовнішнє фінансування призупинено в очікуванні конкретних дій молдовської влади у боротьбі з корупцією та приведенні до ладу фінансового сектора. При цьому влада повинна діяти швидко, інакше країні загрожує серйозна економічна криза, йдеться в статті.

У країні зростає широке суспільне розчарування, причому роздратування стосовно місцевих еліт відчувають не лише прихильники євроінтеграції, але й прихильники економічного Євразійського союзу на чолі з Росією, зазначає Ягланд. Крім термінових заходів, необхідних для стабілізації банківського сектора, уряду потрібно негайно почати чистку держустанов від корумпованих чиновників. Насамперед, потрібно провести розслідування стосовно десятків суддів, зокрема, високого рангу, яких звинувачували в зловживанні службовими повноваженнями. Також необхідно зробити все можливе для арешту осіб, замішаних у великих банківських шахрайствах, перераховує генсек РЄ.

Крім того, на його думку, щоби в цих умовах дати людям впевненість у справедливість, необхідно відкинути втручання політики в судову систему, законодавчо гарантувати неупередженість прокурорів і обмежити імунітет парламентарів від кримінального переслідування.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на початку липня через «складну політичну ситуацію» Придністров’я оголосило позапланові навчання снайперів. А наприкінці липня на території невизнаної світовим співтовариством «республіки» оголосили мобілізацію. На території «республіки», створеної Кремлем в окупованих районах Молдови, розміщений тритисячний військовий контингент РФ.

Читайте: Сенатор Маккейн попереджає про загрозу Україні з боку Придністров’я

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ