Булгаков
Михаїл Булгаков

Музи бувають різними. Вчені виявили сліди морфію на сторінках рукопису роману «Майстер і Маргарита». Вони певні, що це є свідченням того, що Михаїл Булгаков в останні роки почав знову вживати важкі наркотики, пише lenta.ru.

Вважалося, що Булгаков «зав’язав» зі вживанням морфію 1918 року. Однак хімічний аналіз рукопису роману, над яким письменник працював з 1936 до 1940 року, показав, що він так і не зумів відмовитися від наркотиків.

Учені проаналізовали 10 зі 127 випадковим чином відібраних сторінок оригінального рукопису. Найменше наркотику і продуктів його розпаду виявили на перших сторінках рукопису, а також у частинах, присвячених Понтію Пілату та Єшуа Ґа-Ноцрі. На сторінці з найбільшою кількістю морфіну (100 нанограмів) – план розповіді, який письменник неодноразово переробляв. 50 нанограмів виявлено на сторінках восьмої глави – «Поєдинок між професором і поетом».

Дослідження додало вченим нових загадок. Тож науковці мають з’ясувати, чи почав Булгаков вживати наркотики в рік початку роботи над «Майстром» або ж зробив це раніше.

Читайте: Англійський письменник створить енциклопедію про The Beatles

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ