Губка
Молекули губок виявили в каменях віком 640 млн років

Найдавнішою твариною на нашій планеті була звичайна морська губка, яка існувала ще в Кембрійський період. Такого висновку дійшли дослідники з Массачусетського технологічного інституту. Про це повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Науковці провели генетичний аналіз, який підтвердив, що губки дали органічні молекули, які було виявлено в камінні віком 640 млн років. Більшість скам’янілих решток тварин відносять до епохи, яка почалася близько 540 млн років тому – Кембрію.

Учені працювали з молекулярними скам’янілими рештками – ліпідом 24-ізопропілхолестаном (одна з модифікацій холестерину).

Саме цей ліпід виробляють деякі сучасні водорості та губки. Щоби зрозуміти, як це відбувалось у Докембрії, вчені виявили ген, відповідальний за виробництво цього ліпіду. Вони порівняли геноми 30 організмів – рослин, грибів, водоростей і губок. Потрібний ген (SMT) знайшовся лише у губок і водоростей декількох видів (вони мали його зайву копію).

Науковці таки визначили, що додаткову копію SMT губки отримали значно раніше від водоростей – 640 млн років тому. Тобто, саме вони є найдавнішими на планеті.

Читайте: Сонар знайшов можливий прихисток Лохнеського чудовиська

БЕЗ КОМЕНТАРІВ