Москаль
Москаль: «МОЗ роздув псевдосенсацію про спалах поліомієліту»

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру дати правову оцінку діям МОЗ за «роздуту псевдосенсацію про поліомієліт». Про це інформує у вівторок, 29 вересня, офіційний сайт голови ОДА.

«Жодного випадку поліомієліту на Закарпатті не виявлено. Повідомлення керівництва Мінохорони здоров’я про «спалах» цього небезпечного поліовірусу виявилися недостовірними. Є обґрунтовані підозри, що псевдосенсація була роздута цілеспрямовано», – стверджує Москаль. «Отриману з-за кордону велику партію вакцини від поліомієліту фахівці МОЗ зберігали з порушенням температурного режиму, допустили її розмороження, після чого повторно заморозили, хоча це не передбачено інструкцією», – заявляє він.

«А далі заново заморожену вакцину вирішили швиденько використати, для чого й було організовано інформаційну атаку про «спалах поліомієліту на Закарпатті». Щоби провести свій сумнівний експеримент, заступники міністра МОЗ телефонували в Ужгород і вимагали від головних лікарів підтвердження діагнозу «поліомієліт», погрожуючи їм звільненням», – стверджує Москаль. За його словами, закарпатські фахівці «не піддалися на тиск, і згодом їхню правоту підтвердили результати експертиз і досліджень».

Голова Закарпатської ОДа звернувся до Генпрокурора з проханням дати правову оцінку діям керівництва МОЗ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у вересні Міністерство охорони здоров’я заявило про спалах поліомієліту в Україні. Згідно з інформацією, сертифікована ВООЗ лабораторія підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом похідним від вакцинного штаму, та підтвердила циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, прирівнюється до спалаху поліомієліту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ