Москаль
Москаль хоче викинути на «смітник історії Закарпаття» референдум 1991 року

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль направив позов до суду з проханням скасувати низку скандальних рішень місцевої облради. Про це повідомляє прес-служба голови Закарпаття.

«Геннадій Москаль направив позов до Окружного адміністративного суду з проханням визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиниці в складі України, таким, що не має юридичної сили. І скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради», – зазначено в повідомленні.

Позов пов’язаний із суспільним резонансом, який виник довкола звернення Закарпатської облради від 5 квітня до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації.

«Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним. Він прямо суперечив тодішньому закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», ст. 4 якого гласить: «Предметом місцевого референдуму може бути ухвалення, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також ухвалення рішень, які визначають зміст постанов місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих і розпорядчих органів», – нагадує Москаль.

Він наголосив, що питання про внесення змін у Конституцію може розглядати конституційна більшість Верховної Ради, тому результати закарпатського референдуму не мали й не мають жодної юридичної сили.

За словами голови Закарпатської ОДА, він хоче не допустити політичних спекуляцій, пов’язаних із цим так званим «волевиявленням».

«Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами «волевиявлення» і пов’язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття», – заявив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ