АТО
Луганщина пережила найпотужніший обстріл з початку року

Вночі 23 червня бойовики знищили з «Градів» дільницю КП «Попаснавода», значна частина населених пунктів району на лінії розмежування залишилася без води. Про це повідомляє офіційний сайт голови Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля.

«У ніч на вівторок (23.06), близько 3-ї години, бойовики так званої ЛНР здійснили масований обстріл із «Градів» селища Карбоніт, що входить до м. Золоте (Попаснянський район). Реактивні снаряди накрили дільницю КП «Попаснавода», яка подає воду на значну територію Попаснянського району, а також на окуповані території. У результаті обстрілу знищені насоси, трансформаторна підстанція та інше обладнання (його попередня вартість – близько 3 мільйонів гривень). Працівників підприємства, які чергували на дільниці, витягали з-під завалів, дивом ніхто з них не загинув і не поранений. Одночасно з «Градів» були обстріляні околиці с. Борове, де знаходяться свердловини, з яких подається вода в населені пункти Попаснянського району. Чотири свердловини виведені з ладу», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, через обстріли більшість населених пунктів району залишилися без води. «Це був цілеспрямований обстріл систем життєзабезпечення на контрольованій Україною території. Таких потужних обстрілів Луганщина не переживала з початку року, в ніч на вівторок на лінії розмежування коївся жах! Детальні наслідки обстрілів ще уточнюються, однак уже зрозуміло, що відновити водопостачання в стислі терміни не вдасться. Зараз воду цивільному населенню будуть доставляти рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій», – заявив Москаль.

Нагадаємо, наприкінці березня, Москаль заявляв, що близько 90% питної води, видобутої обласним водоканалом на контрольованій Україною частині Луганської області, йде в Луганськ та інші населені пункти на окупованій території. Він також зазначив, що, хоча процес видобутку, очищення та доставки води дуже трудомісткий і дорогий, окремі райони Луганської області нічого за воду не платять.

5 червня голова обласної військово-цивільної адміністрації видав розпорядження про припинення подачі води на окуповану територію Луганської області через відсутність у Станично-Луганському районі електроенергії з вини бойовиків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ