Савченко до зали суду прийшла з ялинкою для суддів
Савченко до зали суду прийшла з ялинкою для суддів

Захист української льотчиці Надії Савченко, яку судять у Росії, 23 грудня запросив у якості свідка астронома з Москви, яка провела експертизу відео з місця бою, повідомляє ТСН.

1
Експерт-астроном з Москви за висотою Сонця провела експертизу відео з місця бою

Ольга Возякова, московський експерт-астроном, за висотою Сонця проаналізувала записи, датовані 16 червня. За результатами дослідження, реальний час зйомки – 17 червня 2014 року, 8:36 ранку за київським часом. Решта записів були зроблені того ж дня о 8:39, 9:38 за київським часом. Експерт зазначила, що середня оцінка часу помилки – плюс-мінус 15 хвилин.

Експерт довела, що Савченко взяли в полон задовго до того, як загинули російські журналісти
Експерт довела, що Савченко взяли в полон задовго до того, як загинули російські журналісти

На думку захисту, це доводить, що Савченко взяли в полон задовго до того, як загинули російські журналісти ВГТРК, в причетності до загибелі яких звинувачують українку.

24 грудня Донецький міський суд у Ростовській області продовжить розгляд справи Надії Савченко. Це засідання буде останнім цього року. Наступне відбудеться 13 січня 2016-го.

Варто зазначити, що під час попереднього засідання суд учергове відхилив клопотання щодо того, щоб український адвокат Олександр Плахотнюк захищав українку. Також вчора долучив лист з генпрокуратури РФ в Генпрокуратуру України. У документі йдеться, що російське відомство не просило документів в українських колег і повертає їх. Йдеться про документи, зокрема, протоколи допитів свідків і проведених у Києві експертиз, про залучення яких клопотав захист і отримав відмову.

Нагадаємо, 22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Савченко. Справу розглядає колегія з трьох суддів. Савченко загрожує до 25 років позбавлення волі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ