ОБСЄ
Спостерігачі повинні мати особисту зброю – пістолети

Росія погодиться на пропозицією озброїти спостерігачів ОБСЄ на Донбасі, але тільки особистою зброєю – пістолетами. Про таке заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає 5 канал.

З його слів, пістолети можна видати спостерігачам, які контролюють місця, де знаходиться важке озброєння, відведене від лінії зіткнення сторін конфлікту за умовами Мінських угод.

Україна ж наполягає на розміщенні в Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ, яка, зокрема, контролювала би кордон з Росією. Лавров заявив, що такої домовленості не існує.  

«Українці хочуть цього постійно, але їм багато разів пояснювали, що доки немає амністії та закону про особливий статус, який буде дійсно гарантувати додаткові права цим територіям… дуже важко розраховувати на те, що Донецьк та Луганськ згодиться авансом виконувати те, що, згідно з Мінськими домовленостями, має завершувати політичний процес, а не бути його попередньою умовою».

Своює чергою, російський аналітик, професор МДІМВ Валерій Соловей стверджує, що РФ передасть контроль над держкордоном на Донбасі від терористів «ЛНР/ДНР» до структур ОБСЄ вже восени.

«Контроль над російсько-українським кордоном передбачається передати не Україні, а місії ОБСЄ. Це може відбутися вже восени, коли увага громадськості буде відвернута думськими виборами», – пише аналітик, який має свої джерела в різних відомствах РФ.

Він уточнив, що джерело інформації «надійне». Наразі, за його даними, найбільш дискусійним і складним є питання про принцип формування даного контингенту ОБСЄ, куди Кремль, природно, хоче ввести своїх людей.

Нагадаємо, 1 червня заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що президент РФ Володимир Путін погодився на розміщення міжнародної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі, наголосивши, що є записи усіх телефонних розмов. Натомість МЗС РФ заперечило слова Єлісєєва.

Зазначимо, що моніторингова місія ОБСЄ працює на Донбасі з 2014 року. Зокрема, спостерігачі регулярно публікують звіти про порушення режиму припинення вогню.

Читайте: За час бойових дій на Донбасі загинули 68 дітей

БЕЗ КОМЕНТАРІВ