Моряк з корабля РФ пригрозив Стамбулу ПЗРК
Моряк з корабля РФ пригрозив Стамбулу ПЗРК

Новий скандал з російськими військовими в Туреччині: моряк російського військового судна «Цезарь Куніков» направив переносний зенітний ракетний комплекс «Голка» в бік Стамбула під час проходження кораблем протоки Босфор. Про це повідомляє Daily Sabah.

Інцидент трапився ще 4 грудня, його вже прокоментував глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоґлу. За словами міністра, такі дії є «провокативними» та викликають занепокоєння. Як зазначив міністр, є певні правила проходження суден через турецькі протоки і кожен корабель – чи то російської чи будь-який інший, повинен дотримуватися їх. «Якщо Туреччина буде змушена сприймати будь-який транзит суден, як загрозу, то вона повинна буде відреагувати необхідним чином», – зауважив він. «Російський солдат, який тримає ракетний комплекс при проходженні (протоки Босфор, – ред. ) на російському військовому кораблі – це провокація. Ми сподіваємося, що цей інцидент є одноразовою подією, адже це не правильний підхід», – наголосив глава МЗС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що доступ російських кораблів в чорноморські протоки ускладнився після погіршення російсько-турецьких відносин. Згідно з Конвенцією Монтре, влада Туреччини має право закрити протоки Босфор і Дарданелли, які з’єднують Чорне і Середземне моря, для військових судів, якщо відчує «загрозу військової небезпеки». А у разі прямої війни це трапиться автоматично.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ