49296200-cached
Не Трамп, а Китай та РФ стануть рушійною силою американської політики, вважає огладяч The Daily Beast

Зовнішня політика Дональда Трампа, особливо в перші місяці після інавгурації, ймовірно, не матиме нічого спільного з будь-якими його попередніми висловлюваннями. У цьому переконаний оглядач The Daily Beast.

«Трамп навряд чи стане рушійною силою американської політики. Чекайте, що її двигуном стануть Пекін і Москва», – пояснює автор свою думку.

На його думку, в перші місяці президентства Трампа Вашинґтон буде лише реагувати на дії Росії та Китаю – «двох великих авторитарних держав, які, мабуть, координують свій виклик Америці».

У Москві переконані, що з перемогою Трампа Вашинґтон перестане виступати проти російського експансіонізму.

«Деякі вважають, що першою реакцією Путіна на перемогу Трампа стане новий наступ у Сирії, а потім відновлений натиск проти України», – йдеться в статті.

«Росія також може кинути прямий виклик інтересам США, оскільки Путін погрожує трьом країнам Балтії, – продовжує автор. – Якщо в умовах кризи Трамп забариться, російські танки займуть ці країни за лічені дні».

«Якщо російська політична система виглядає відносно стабільною, то система нового партнера Росії – китайського сусіда – ні», – пише автор. За його словами, в верхах КПК вже кілька місяців тривають міжусобиці. Войовничу позицію Китаю автор почасти пояснює так: «Цивільні лідери, що ворогують між собою, шукають підтримки у зарозумілих вищих офіцерів».

На даний момент Китай «може накинутися» на інші країни. Головна основа легітимності КПК – забезпечення процвітання країни. «А зараз, коли в економіці продовжується спад, залишається тільки одна основа для легітимності – націоналізм», – йдеться в статті.

Тим часом пропозиції Трампа (мита для китайських товарів, повернення заводів з Китаю в США, стимули для «репатріації» капіталів) – загроза для процвітання Китаю, вважає автор. Інші його ініціативи можуть викликати в США економічний бум, який виллється в зростання процентних ставок і розширення відтоку капіталів до Америки. «Отже, у КПК є резони скоріше приструнити Трампа», – вважає журналіст.

На його думку, Пекін і Москва можуть розраховувати на те, щоби розширити межі своїх країн, оскільки Трамп піде з районів, на які вони претендують.

«США можуть опинитися віч-на-віч із Китаєм і Росією, які мають намір перевірити на міцність і втихомирити Америку нового президента Трампа. Отже, хоч якої б думки Трамп зараз не дотримувався, йому незабаром знадобляться друзі та союзники», – підсумовує оглядач.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ