Путін
Експерти вважають, що Путін і надалі проводитиме свою експансивну політику

Росія готується до війни – країна почала масштабне переозброєння армії. Зокрема, процес модернізації зачіпає частини зі звичайним озброєнням, пише Gazeta Wyborcza, посилаючись на експертів розвідувального управління Канади CSIS.

На 104 сторінках звіту вони проаналізували останні зміни у внутрішній і зовнішній політиці РФ. Автори звіту дійшли висновку, що позиція президента Владіміра Путіна лишається непохитною, тож він, найімовірніше, буде й надалі проводити експансивну політику, намагаючись розширити вплив за кордоном. При цьому канадські експерти переконані, що відкриття нового фронту у гібридній війні, яку Росія розв’язала проти України в Криму і на Донбасі, малоймовірне.

В CSIS вважають, що Москва відкриє новий фронт і не буде приховувати свою причетність чи уникати відповідальності, як це було у випадку з Україною.

Тим часом в Європі гучно звучать голоси, які закликають не протистояти агресивній Росії, а спробувати її задобрити. Канада разом з іншими союзниками збирається відправити в Східну Європу своїх солдатів заради стримування російської агресії.

Тим часом НАТО розгорнув наймасштабніші навчання в регіоні з часів закінчення Холодної війни. І все це розкритикував міністр Франк-Вальтер Штайнмаєр, який заявив про недопустимість «брязкання зброєю» перед Кремлем. Натомість він пропонує НАТО скорочувати озброєння і шукати діалогу з Москвою, щоби налагодити співпрацю. В цей же час, у звіті CSIS йдеться, що Росія не захоче співпрацювати з Європою і Північною Америкою. Також канадські експерти зауважують, що санкції, які діють проти Росії вже два роки, не вплинули на російську політику щодо Заходу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ