Томіслав Ніколіч
Президент Сербії відмовився запроваджувати санкції проти Росії

Сербія продовжує намагатися всидіти одразу на двох стільцях – і отримувати зиск від перебування в ЄС, і активно дружити з Росією, з її антизахідною антиєвропейською риторикою.

Сербія збереже нейтральну позицію і не запроваджуватиме санкції щодо Російської Федерації. Про це заявив Президент Сербії Томіслав Ніколіч в ході зустрічі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко, повідомляє Українська правда. «Ми як і раніше вважаємо, що Росія та Європейський союз мають свої розбіжності вирішити переговорами, і ми готові через головування Сербії в ОБСЄ в повній мірі сприяти якомога швидшому повному врегулюванню кризи в Україні», – заявив він.

Раніше Сербія вже неодноразово заявляла про своє небажання приєднуватись до санкцій ЄС проти Росії, хоча це й суперечить її прагненням членства у Євросоюзі. Нагадаємо, прем’єр Сербії Александр Вучич заявляв, що ніхто не може наказувати його країні, запроваджувати чи ні санкції щодо Росії. Перед цим єврокомісар з питань політики сусідства та розширення Йоганес Ган під час свого візиту до Сербії заявив, що ця країна має запровадити санкції щодо РФ, оскільки для членства в ЄС необхідно узгодити свою політику з країнами Євросоюзу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ