У МОЗ підтвердили спалах поліомієліту в Україні
У Білій Церкві після вакцинації помер хлопчик

У місті Біла Церква на Київщині раптово помер 3-річний хлопчик. Трагедія сталась 25 листопада незадовго після того, як у дитсадку провели вакцинацію проти поліомієліту, повідомляє сайт Головного управління поліції Київської області. Білоцерківський відділ поліції за цим фактом відкрив кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

«Працівники поліції з’ясували, що на початку листопада в дитячому садку проведено вакцинацію дітей. Через два дні в одного хлопчика погіршився стан здоров’я: піднялася температура тіла, біль в животі. Близько тижня дитина знаходилась на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень міста Біла Церква», – йдеться в повідомленні. Після виписки з медзакладу хлопчик знаходився за місцем проживання. Через 10 днів у дитини вкрай погіршився стан здоров’я, у результаті хлопчик помер. Наразі триває досудове розслідування. Тіло дитини направили на судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті.

У свою чергу, в МОЗ запевняють, що смерть дитини не пов’язана з вакцинацією, і обіцяють ретельно розслідувати цей випадок. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегинець. «Встановлено попередню причину смерті цієї дитини. Це гостра респіраторна вірусна інфекція, кардіоміопатія, стенокардія, ніякого відношення до вакцинації немає», – підкреслив чиновник.

У свою чергу, головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій поінформував, що в Київській області під час першого туру імунізації проти поліомієліту було провакциновано 80 тисяч дітей. Хлопчик, який помер, був п’ятим вакцинованим з флакона, який містить 10 доз. Лапій наголосив, що у Білій Церкві вакциною цієї серії було вакциновано 6,5 тисячі дітей, і жодної подібної реакції не зафіксовано.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у жовтні в Україні офіційно стартувала додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту.

Читайте: Поліомієліт відійде у минуле: ВООЗ викорінить вірус в Україні

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ