опалювальний сезон
МОЗ та Мінрегіон не радять знижувати температуру в житлових приміщеннях до 16 градусів

Міністерство охорони здоров’я назвало «не дуже коректним» питання щодо зниження мінімально допустимої температури для житлових приміщень на 2 градуси – з +18 до +16 градусів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що МОЗ у рамках підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду надало рекомендації щодо можливого зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях з 18 С до 16 С. «Питання щодо зниження мінімально допустимої температури повітря у житлових приміщеннях до 16 С не дуже коректне, оскільки відсутні інші параметри мікроклімату, зокрема, вологість», – йдеться в повідомленні.

«Розглянувши відповідні нормативні документі та рекомендації, зроблений висновок, що розрахункова температура повітря в житлових кімнатах не повинна бути нижчою за 18 С», – наголосили в МОЗ. У висновках міністерства зазначається, що «більш низькі температури у приміщеннях (особливо у зоні дихання дітей на висоті 1 м від підлоги, де температура повітря буде нижче ніж запропоновані 16 С), можуть сприяти переохолодженню організму людини (…), що буде сприяти загостренню хронічних захворювань та виникненню захворювань органів дихання та розповсюдженню інфекційних захворювань. Крім того, зниження температури повітря у житловому приміщенні може призвести до порушення нормативного повітрообміну (…) та збільшення вологості у приміщеннях квартири. Це також може спричинити ураження огороджувальних конструкцій пліснявими грибами, що є ризиком виникнення алергічних захворювань і захворювань органів дихання».

Окрім цього, висновку про недоцільність зниження температури дійшли і в Мінрегіоні. «Мінрегіон не рекомендує зниження нормативної температури в помешканнях з +18 до +16», – зазначається в повідомленні прес-служби відомства. Там нагадали: «У 2014 році це питання вже розглядалося Міністерством. Тоді зменшення нормативної температури повітря у помешканнях українців на 2 градуси було визнано недоцільним».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, МОЗ та Мінрегіон ініціюють зниження мінімально допустимої температури в квартирах у зимовий період на рівні 16 градусів. При цьому заступник Мінрегіону сказав, що зниження мінімального температурного режиму до 16 градусів потребує відповідного законодавчого врегулювання.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ