сексменшини
ВР провалила норму про недискримінацію сексменшин – ключову для скасування віз

Верховна Рада провалила розгляд норми Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації, яка є обов’язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України. Таку норму підтримали лише 117 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів, пише Українська правда.

Проект Трудового кодексу, який розглядала Рада, не включав необхідної норми про трудову дискримінацію за різними ознаками, зокрема, за ознакою сексуальної орієнтації. Через це Голова Верховної Ради запропонував депутатам підтвердити «можливість розгляду такої поправки» під час підготовки Трудового кодексу до другого читання. Текст поправки від імені парламентського комітету з євроінтеграції, МЗС та Міністерства юстиції зачитала народний депутат та голова комітету Ірина Геращенко.

Поправка забороняє «будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема порушення принципу рівних прав та можливостей, пряме чи непряме обмеження прав залежно від раси, політичних, релігійних чи інших переконань, гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації». На останніх словах в пленарному залі здійнявся галас, було чути несхвальні вигуки. Зрештою, таку політичну декларацію не підтримали.

Водночас депутати проголосували за те, щоби ухвалити за основу проект нового Трудового кодексу, який не містить сексуальної орієнтації в переліку ознак, дискримінація за якими заборонена. За таке рішення висловилися 258 парламентарів.

Як відомо, внесення до законодавства протидії дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації є одним з пунктів Плану дій з візової лібералізації, виконання якого необхідне для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий проект Трудового кодексу.

Читайте: ВРУ в очікуванні «великої битви»: нардепи мають ухвалити 12 законів для лібералізації візового режиму з ЄС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ