МВФ
МВФ може припинити співпрацю з Україною

Міжнародний валютний фонд може припинити співпрацю з Україною в разі неухвалення Верховною Радою урядового проекту податкової реформи. Про це сказав лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак  на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту, передає УНІАН.

Бурбак запевнив, що «уряд Яценюка шукатиме можливості досягнення компромісу щодо податкової реформи». «Але наголошую, що урядовий варіант Податкового кодексу – це оптимальний варіант, в якому можна виконати умови МВФ щодо граничного дефіциту бюджету у 3,7 ВВП», заявив він.

У свою чергу, лідер «БПП» Юрій Луценко закликає провести пленарне засідання заради розгляду Податкового кодексу та проекту держбюджету на 2016 рік. Він імені фракції він наполягає на тому, що «Податковий кодекс у цьому парламенті може бути ухвалено лише тоді, коли він почне обслуговувати українське підприємництво». «Цей рік парламент, Нацбанк, Кабмін зробили все, щоб відбулася фінансова стабілізація. Вона недосконала, вона неповна, але ми зупинили гіперінфляцію, руйнівні процеси – зокрема, за рахунок запозичень у Міжнародного валютного фонду, Світового банку, інших міжнародних інституцій», – сказав він.

Як відомо, податкова реформа є однією з ключових умов виконання Україною зобов’язань за програмою співпраці з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом. На даний момент в Україні є два основних варіанти податкової реформи – від Міністерства фінансів та від депутатського корпусу. Проект, підготовлений парламентарями, передбачає різке зниження податкових ставок і скасування деяких податків. Такі зміни, на думку фахівців, сформують дефіцит бюджету в розмірі щонайменше 200 млрд. грн.

Проект податкової реформи від Мінфіну передбачає дефіцит бюджету в розмірі не більш як 60 млрд. грн при загальному дефіциті бюджету, закладеному в проекті держкошторису країни на 2016 рік, у 83,7 млрд. грн. Крім того, за інформацією Мінфіну, саме їхній проект податкових змін є найприйнятнішим для МВФ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ