транш
МВФ може скоротити обсяг третього траншу для України до 1 млрд. доларів

Міжнародний валютний фонд розглядає можливість зменшення суми траншу для України до 1 мільярда доларів. Про це повідомило інформоване джерело в Кабміні, передає «Економічна правда».

«Обсяг траншу може бути зменшений до 1 млрд. доларів», – зазначається у повідомленні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 червня заступник голови Фонду Девід Ліптон заявив, що Україна та МВФ близькі до остаточного узгодження оновленого меморандуму в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

Українська сторона, при цьому, розраховує отримати третій транш кредиту від МВФ в обсязі 1,7 млрд. доларів вже в липні цього року. За словами глави Міністерства фінансів України Олександра Данилюка, місія МВФ в Україні отримала відповіді на всі запитання.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд. з першим траншем в $ 5 млрд. спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд. з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд. в 2016-18 роках. Україна встигла отримати лише два транші. Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд. на початку третього кварталу 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ