24055991
Рішення Фонду відкриває шлях до надання фіндопомоги з боку США та Євросоюзу

Ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд – завершив другий перегляд програми співробітництва з Україною і схвалив надання третього кредитного траншу обсягом 1 мільярд доларів. Про це йдеться в повідомленні фонду, передає УНІАН.

«Таким чином, загальний обсяг фінансування, вже наданого Україні згідно з програмою, становить 7,62 млрд. доларів», – йдеться в повідомленні.

За словами президента Петра Порошенка, рішення Фонду відкриває шлях до надання фіндопомоги з боку США в обсязі 1 мільярд доларів, а також від Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій.

Як відомо, МВФ схвалив програму співробітництва із Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року, терміном на 4 роки та обсягом фінансування 17,5 млрд. доларів. Торік Україна отримала за програмою два транші обсягами 5 і 1,7 млрд. доларів.

Восени 2015 року на Київ чекав другий перегляд програми для отримання третього траншу в розмірі 1,7 млрд. доларів. Однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори до місцевих рад, а далі були серйозні політичні суперечки довкола податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік. Фактично в Україні співпрацю з МВФ призупинили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ