Кредит від МВФ
МВФ назвав умови для надання третього траншу Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила зміни до меморандуму про співпрацю з Україною після першого перегляду програми кредитування. Таке рішення було ухвалено 31 липня – одночасно зі схваленням виділення Україні другого траншу кредиту в розмірі 1,7 млрд доларів, пише Апостроф з посиланням на текст меморандуму.

«Початкові умови, висунуті Україні Міжнародним валютним фондом для продовження співпраці й подальшого фінансування, дещо змінилися. Зокрема, були визначені «маяки», тобто обов’язкові умови для надання третього траншу кредиту у вересні», – зазначає ресурс.

Серед цих «маяків»: затвердження Кабінетом Міністрів плану заходів з приватизації п’яти державних підприємств з переліку пріоритетних об’єктів для приватизації (список 10 таких держпідприємств має готовий до 31 серпня); створення спеціалізованого підрозділу антикорупційної прокуратури, відповідального за нагляд над розслідуванням Національного антикорупційного бюро; створення умов для повномасштабного функціонування НАБ.

На найближчу перспективу для України основним пріоритетом буде відновлення стабільності та довіри у фінансовому секторі. Пріоритетом буде також забезпечення фінансового оздоровлення НАК «Нафтогаз України», що має перейти до придбання валюти не з резервів Нацбанку, а на міжбанківському ринку. До кінця 2015 року Україна пообіцяла утримати дефіцит компанії на рівні нижче 3,1% ВВП. Водночас до 31 серпня 2015 року уряд України має затвердити підзаконні акти, необхідні для застосування нового закону про ринок газу.

Переговори з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу Україна пообіцяла завершити до кінця вересня, тобто до періоду виплати 500 млн доларів за євробондами. (Україна намагається домовитися про списання 40% боргу, водночас кредитори наразі погодилися списати лише 5%.) Проект держбюджету України, згідно з домовленістю з фондом, буде підготовлений з дефіцитом на рівні 3,75% ВВП.

Наступний перегляд програми планується провести у вересні, перед отриманням Україною третього траншу кредиту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк прогнозує, що державний бюджет на 2016 рік буде ще складнішим, ніж бюджет поточного року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ